תפריט יצירת קשר התקשר
טלפון התקשרו עכשיו 052-572-0272

איך לעשות פרזנטציה טובה?

איך לעשות פרזנטציה טובה?

בנסיבות שונות מוטלת עלינו המשימה לערוך פרזנטציה, או מצגת בשמה העברי. באמת שזה יכול להיות בנסיבות שונות, לפעמים פרזנטציה של נושא מסוים היא אחת המטלות שאתם מקבלים במהלך הלימודיים האקדמיים; לפעמים אתם עושים זאת במקומות העבודה או אולי אפילו החלטתם להרים יוזמה חברתית חדשה ועכשיו אתם צריכים לשכנע את האנשים. לצורך כך אתם צריכים פרזנטציה טובה. אך מהי בעצם פרזנטציה טובה ואיך לעשות אותה?

פרזנטציה טובה היא פרזנטציה בה אתם מצליחים להעביר ביעילות את המסרים שלכם. לא חשוב מה נושא הפרזנטציה, המטרה שהקהל יבין את המסר שלכם ואת עיקרי הדברים.  אז איך עושים זאת?

העברת פרזנטציה טובה

כאשר אתם מתכננים פרזנטציה ישנם כמה דברים שצריך לקחת בחשבון - התוכן, הקהל והמסרים הלא מילוליים.

תוכן - לפני שאתם מתחילים להתברבר חשוב שתגדירו היטב מהי מטרת הפרזנטציה, מה אתם רוצים להשיג ומהו המסר שאתם רוצים להעביר ובאמצעותו אולי תשיגו את המטרה. לאחר שהגדרתם זאת עליכם להתחיל ליצור את תוכן המצגת בצורה לוגית שתאפשר להסביר אותו לקהל. נניח והפרזנטציה נועדה לצורך גיוס כספים לארגון וולונטרי בעל אופי חברתי. מן הסתם תרצו להציג את הארגון וגם את עצמכם; להסביר מהם מטרותיו ומהם הדרכים שהוא נוקט בשביל להשיג אותן; מהם ההישגים של הארגון עד היום; מהן תכניותיו לעתיד; למה ישמש הכסף וכו‘. כל נושא צריך להיות מאורגן ומסודר בצורה ברורה. הכינו לעצמכם ראשי פרקים, כתבו בנקודות את עיקרי הדברים. אלו הן שיטות שיכולות מאוד לעזור.

הקהל - לפני שאתם מכינים את הפרזנטציה חשוב שתדעו מי הקהל ותתאימו את הפרזנטציה לשפתו, לערכיו, לעולם המושגים שלו, לחלקים החשובים שנוגעים אליו. בהחלט יתכנו מצבים בהם פרזנטציה באותו הנושא תערך בצורה שונה לקהלים שונים. למשל פרזנטציה של חברת סטארטאפ המיועדת לגיוס משקיעים תהיה שונה מאוד מפרזנטציה של אותה החברה לצורך גיוס לקוחות. זה קהל שונה והוא מתעניין בצדדים שונים של אותו הדבר.  דוגמה אחרת יכולה להיות פרזנטציה בנושא מניעת שימוש בסמים לבני נוער, לעומת פרזנטציה באותו הנושא להורים או אנשי חינוך.

המסרים הלא מילוליים - בכל פרזנטציה ישנו נעלם אחד גדול שרבים אינם מודעים לגודל חשיבותו. המסרים הלא מילוליים הם דבר חשוב מאוד אשר יכול להכריע גורלות. איננו מדברים אך ורק על טון הדיבור ושפת הגוף; הפרזנטציה מתחילה ברגע הראשון שהקהל פוגש אתכם, עוד לפני שדיברתם הקהל כבר מודד, שופט ומגבש דעה!

להעביר מצגת? זה לא בשבילי

היכולת להעביר פרזנטציה בצורה מוצלחת היא כלי חשוב מאוד בחיים, לא חסרות דוגמאות לרגעים בהם זה יכול לעזור לכם, לקדם אתכם בקריירה ולייצר עבורכם הכנסות. זה נכון שלא כל אחד מצטיין בזה, אך אין זה אומר שלא כל אחד יכול לעשות זאת בצורה מוצלחת המשיגה את המטרה. ישנם כלים אותם ניתן ללמוד וניתן גם להתאמן. אם אתם מרגישים חלשים בתחום, אך מבינים שזהו כלי חשוב, תוכלו להשתתף בסדנאות שונות בהן לומדים ומתרגלים את הנושא.

>> לחצו כאן להרצאת פרזנטציה

מה הלקוחות שלנו מספרים?
חברת נטלי
חברת נטלי
מומלץ

ברצוני להודות לך על ההרצאה בנושא "בניית כלים לעמידה מול קהל". תכני ההרצאה תאמו את ציפיותינו וקיבלו ציון גבוה במשובים. במיוחד בלטה היכולת שלך לזהות באופן מקצועי את הדגשים שיש לשפר ולמנף. 

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים