תפריט יצירת קשר התקשר
טלפון התקשרו עכשיו 052-572-0272

איך לנהל משא ומתן על שכר

איך לנהל משא ומתן על שכר

השכר הוא דבר חשוב לכולנו, אנו מנהלים עליו משא ומתן כאשר אנו נכנסים לעבודה חדשה וגם פעם בכמה זמן, כאשר אנו כבר במקום העבודה, נושא השכר נפתח שוב. אך האם אנו באמת מנהלים משא ומתן על השכר או אולי רק דורשים ומאיימים? מסתבר שצריך לדעת לנהל משא ומתן על שכר. אם לא נדע לנהל נכון משא ומתן ידנו תהיה על התחתונה כאשר אנו מתנהלים מול המעסיק אשר בוודאי צבר ניסיון במהלך עבודתו.

משא ומתן הוא מצב המתנהל בין שני צדדים כאשר כל אחד רוצה לקבל משהו מהשני ומבין שהוא גם צריך לתת משהו בתמורה. המשא ומתן רק נועד לצורך הסכמה על מה כל צד נותן ומה כל צד מקבל. משא ומתן לא יכול להתנהל בצורה אינסטינקטיבית, הוא חייב להתנהל באמצעות חשיבה מודעת.

>> קראו עוד על סדנת המשא ומתן של אוריה בן טובים

אז איך בעצם מנהלים משא ומתן על שכר?  הדבר הראשון במשא ומתן על שכר, כמו בכל סוג של משא ומתן הוא להתכונן לפני שנכנסים אל תוך המשא ומתן. לצורך ההכנה עליכם להגדיר בדיוק מהי הבקשה שלכם. ברור שתרצו לקבל כמה שיותר, אך הדברים אינם עובדים כך, לא תשיגו הרבה עם תדברו עם המעסיק ותבקשו ממנו את העלאת השכר המקסימלית שהוא מוכן לתת לכם. עליכם קודם כל להבין את האינטרסים של המעסיק, במה הוא מעוניין על מנת לגרום לו להבין שבידכם המפתח. במסגרת ההכנה למשא ומתן עליכם גם לעשות סקר שוק על מנת לבדוק מהי רמת השכר המקובלת בענף, תוך כדי זה שאתם לוקחים בחשבון את הוותק ואת הניסיון שיש לכם. אל תשכחו שלא מדובר רק בשכר עצמו, אלא בחבילה שלמה של תנאי העסקה.

לצורך ניהול המשא ומתן עליכם לנקוט בגישה אסרטיבית, אך מנומסת ומכובדת מול המעסיק. חשוב להכיר את האדם שאיתו מנהלים את המשא ומתן ולהקפיד על כל הניואנסים הרגישים של התקשורת. זכרו שאתם מנהלים משא ומתן, מה שאומר שיש כאן אלמנטים של פשרה. לכן בקשת השכר שלכם צריכה להשאיר מקום לניהול משא ומתן, תוכלו לבקש סכום הגבוה ב 10% מהשכר שאתם באמת מצפים לו.

כאשר אתם מנהלים את המשא ומתן על השכר אתם יכולים להרשות לעצמכם ”להתרברב“. אל תתביישו להזכיר את יכולותיהם, הישגכם, מדוע אתם מתאימים לתפקיד ואיזה ערך אתם מציעים לחברה. זה בעצם מה שאתם נותנים למעסיק ובגלל זה אתם מבקשים תוספת שכר.

יכולת ניהול משא ומתן היא דבר חשוב מאוד כאשר מבקשים העלאת שכר או נכנסים לעבודה חדשה ומנהלים משא ומתן על השכר. מעבר לזאת יכולות ניהול משא ומתן הן כלי חשוב מאוד בחיים; הן יסייעו לכם לא רק במקום העבודה אלא בחיים בכלל. מי שרוצה לרכוש את הכלים הנכונים לניהול משא ומתן יכול לעשות זאת באמצעות סדנאות הניהול של אוריה בן טובים בהן תלמדו ותתרגלו אסטרטגיות משא ומתן.

מה הלקוחות שלנו מספרים?
חברת נטלי
חברת נטלי
מומלץ

ברצוני להודות לך על ההרצאה בנושא "בניית כלים לעמידה מול קהל". תכני ההרצאה תאמו את ציפיותינו וקיבלו ציון גבוה במשובים. במיוחד בלטה היכולת שלך לזהות באופן מקצועי את הדגשים שיש לשפר ולמנף. 

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים