תפריט יצירת קשר התקשר
טלפון התקשרו עכשיו 052-572-0272

אומנות השכנוע

אומנות השכנוע

שכנוע, כאשר אנו חושבים על זה אנו מבינים שכולנו נזקקים ליכולת שכנוע בחיינו. עבור חלקנו זהו חלק בלתי נפקד מהקריירה המקצועית, אך גם אם לו אנו עדיין נזקקים ליכולות שכנוע. היכולת לשכנע יכולה לבוא לידי ביטוי בנקודות רבות בחיים, כמו למשל: כאשר מועמד בבחירות מנסה לגייס את תמיכת הציבור, כאשר איש מכירות מנסה לשכנע את לקוחותיו לסגור עסקה וגם כאשר האדם הפשט רוצה לבקש העלאה במשכורת.

”אל תרימו את הקול, שפרו את הטיעון לכם“ - דזמונד טוטו

האם אפשר ללמוד איך לשכנע?

מקובל לטעון שיש אנשים שפשוט יודעים לשכנע כי יש להם את זה. הרשו לנו לדחות טענה זו. שכנוע אנשים זוהי אומנות - אומנות השכנוע. אם נסתכל על האנשים שאנו רואים בהם ”בעלי יכולת שכנוע“ וננתח את צורת ההתבטאות שלהם, המילולית והלא מילולית, נראה שיכולת השכנוע ניתנת לאפיון והגדרה. כלומר אנשים אלו ”שיש להם את זה“ משתמשים בתבניות קבועות לצורך השכנוע. כאן עולה השאלה, האם אנו יכולים גם כן ללמוד את אומנות השכנוע אם נלמד את עקרונותיה? התשובה שלנו אליכם היא כן, בהחלט כן.

לכל אדם ישנן דעות שונות, תפיסות שונות והעדפות שונות וזהו המקור לקונפליקט. המילה קונפליקט אולי קצת קיצונית, זה לא חייב להיות דיון אידאולוגי על עתידה של מדינת ישראל, הקונפליקט יכול להתבטא בהחלטה אל בחירת צבע הווילונות בחדר השינה. השיטה להתמודדות עם הקונפליקט היא אינה סתם להרים את הקול ולצעוק יותר חזק, ההפך הוא הנכון.

מה שכנוע דורש מאיתנו?

שכנוע דורש הקשבה לצד השני, הבנת עמדתו ומתן הטיעונים הלוגיים אשר יביאו אותו לשינוי דעתו. הטיעונים הלוגיים חשובים מאוד, אך לא מספיק רק להגיד אותם. צריך לדעת כיצד להעביר את המסר בצורה הטובה ביותר. בדרך כלל לצורך העברת המסר נזדקק לגייס את כל יכולת השכנוע שלנו, כלומר להעביר את המסר בכל אמצעי התקשורת העומדים לרשותנו, לצורך הדוגמה אלו המילים שבהם נבחר, טון הדיבור, שפת הגוף ואפילו הלבוש שבו נבחר בעת הסברת עמדתנו.

הצגת הטיעונים הלוגיים לצורך שינוי עמדה של אדם מסוים לא תמיד עובדת כאשר היא מתבצעת בצורה ישירה עלולה להשיג את התוצאה ההפוכה. ישנם מחקרים המראים כי כאשר מוכיחים לאדם את טעותו הוא דווקא מתבצר בעמדותיו ודוחה רעיונות אחרים. הדרך המנצחת תהיה להוביל את האדם בדרך אשר תביא אותו לגלות לבד את דעתו ולהיפתח לרעיונות אחרים.

את אומנות השכנוע לא ניתן להסביר במאמר אחד, אך בהחלט ניתן ללמוד אותה ולתרגל אותה ואת זה בדיוק אנחנו עושים כאן. עם ההרצאות של אוריה בן טובים, מרצה בעל ניסיון עשיר בתחום ההעצמה האישית, ניתן ללמוד לשלוט באומנות השכנוע; להיות אנשי המכירות, המנהלים או כל דבר אחר שחלמתם להיות. אנו מעבירים סדנאות לחברות וארגונים, מוסדות לימוד וכל מי שרוצה לשמוע וללמוד.

מה הלקוחות שלנו מספרים?
חברת נטלי
חברת נטלי
מומלץ

ברצוני להודות לך על ההרצאה בנושא "בניית כלים לעמידה מול קהל". תכני ההרצאה תאמו את ציפיותינו וקיבלו ציון גבוה במשובים. במיוחד בלטה היכולת שלך לזהות באופן מקצועי את הדגשים שיש לשפר ולמנף. 

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים