תפריט יצירת קשר התקשר
טלפון התקשרו עכשיו 052-572-0272

העצמת עובדים

העצמת עובדים

כל מנהל מודע לחשיבותם של העובדים והצורך בהשקעה בעובדים, השקעה המתבטאת לא רק בשכר, אלא גם בפעולות המעניקות לעובדים את הכלים לעשות את עבודתם טוב יותר. בעצם אנו מדברים על העצמת עובדים. על נושא העצמת עובדים כבר דובר רבות ואין צורך להרחיב עוד לגבי חשיבות העניין. הפעם נדבר על ליבת העניין – מה בעצם נדרש בשביל להשיג את אותה ההעצמה עבור העובדים בארגון?

בשביל להעצים את העובדים עלינו להבין מהם הגורמים המרכיבים את אותה תחושת עצימות אישית שאנו רוצים לחזק. תחושת העצימות נובעת מ 4 גורמים: משמעות, יכולת, שליטה והשפעה.

  • המשמעות מתייחסת למידת ההתאמה בין עולם הערכים של העובד ואמונותיו לבין דרישות התפקיד, מדובר כאן בעניין תפיסתי.
  • היכולת של העובד אינה מתייחסת להכשרתו המקצועית, אלא לאמונותיו הסובייקטיביות לגבי היכולת לעמוד במשימות.
  • השליטה של העובד היא תחושתו הסובייקטיבית לגבי יכולתו ליזום ולהשיג מידה מסוימת של שליטה על הפעולות השונות בעבודה.
  • ההשפעה של העובד, גם היא תחושה סובייקטיבית בדבר יכולת ההשפעה התוך ארגונית.

לצורך העצמת עובדים עלינו לנקוט בפעולות ואסטרטגיות אשר נוגעות בליבת העניין. כמו כן עלינו לטפל בנושא בצורה של העצמה אישית ברמת הפרט והעצמה אישית ברמה הצוותית; העצמה המתייחסת לתפיסות המשותפות של הצוות לגבי מיקומו בארגון ויכולותיו.

העצמת עובדים יכולה להתבצע באמצעות הרצאות וסדנאות שונות, אך חשוב להבין שזה לא מספיק. יש לשנות את התפיסה הארגונית על מנת ליצור סביבת עבודה תומכת ומעצימה. אחת הדרכים להשיג זאת באמצעות מתן מידע לעובדים ושיתופים במציאות הארגונית. הכרות של העובד עם משימות הארגון יוצרת את התנאים הגורמים לעובד לנקוט יוזמה לצורך השגת המשימות וגם להרגיש מסוגלות להשפיע על ההתנהלות הארגונית. מידע על הישגי הארגון מאפשר לעובד לראות עד כמה המחלקה שלו הצליחה (או לא הצליחה) לתרום לארגון ולהטמיע שיפורים מתוך תחושה של מסוגלות אישית.

שיטת הניהול הארגונית צריכה לבנות מערכת יחסים תומכת בין המנהלים לבין העובדים. תפקידם של המנהלים הוא לתת לעובדים תחושת העצמה ומסוגלות אישית וניתן לעשות זאת באמצעות שיתוף מידע ומתן אוטונומיה במסגרת גבולות הגזרה של העובד.

סדנאות ופעילויות להעצמת עובדים

אמנם העצמת עובדים היא מושג עמוק שצריך להתחיל כבר בתרבות הארגונית, אך עדיין ניתן לפתח את תחושת העצימות בצורה מהירה ויעילה באמצעות פעילויות וסדנאות העצמה לעובדים. סדנאות אלו יכולות לסייע לנו לחולל שינוי תפיסתי עמוק וארוך טווח. הן מעניקות לעובד כלים מעצימים ברמה הפרקטית ומחוללות אצלו את השינוי התודעתי.

בעזרת הסדנאות של אוריה בן טובים ניתן להעניק לעובדים כלים שימושיים אשר יסייעו להם בעבודתם ויתרמו להרגשת המסוגלות האישית, העלאת המוטיבציה ותחושת השייכות הארגונית.

מה הלקוחות שלנו מספרים?
חברת נטלי
חברת נטלי
מומלץ

ברצוני להודות לך על ההרצאה בנושא "בניית כלים לעמידה מול קהל". תכני ההרצאה תאמו את ציפיותינו וקיבלו ציון גבוה במשובים. במיוחד בלטה היכולת שלך לזהות באופן מקצועי את הדגשים שיש לשפר ולמנף. 

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים