תפריט יצירת קשר התקשר
טלפון התקשרו עכשיו 052-572-0272

איך בונים הרצאה טובה?

איך בונים הרצאה טובה?

בסיטואציות רבות בחיים אנו צריכים להעביר הרצאה, דבר אשר עשוי להיות מלחיץ עבור חלק מאיתנו. עבור אחרים זה אולי פחות מלחיץ, אך אין זה אומר שהם עושים זאת בצורה מוצלחת. ההרצאות יכולות להיות דבר חשוב מאוד ואנו עשויים להיתקל בהן (בצורך בהעברת הרצאות) ברגעים שונים בחיים. למשל לפעמים במהלך הלימודים אנו מקבלים משימה מהמרצה להעביר שיעור לכיתה; לפעמים זוהי הרצאה שאנו עושים לצורך מכירות במהלך עבודתנו או אפילו לקדם אג'נדה אשר חשובה לנו. לא חסרות דוגמאות לנסיבות בהן אנו נדרשים להעביר הרצאה.

ישנו אתגר גדול בהרצאה. במקרים רבים אתם עומדים מול קהל גדול, שאפילו אינכם מכירים. אתם נדרשים להעביר להם הרצאה, אולי אפילו בנושא שאינו מעניין אותם. אך אתם לא עושים זאת רק בשביל לצאת ידי חובה – חשובות לכם התוצאות של ההרצאה, אתם רוצים שהמסרים שלכם יקלטו בקרב הקהל. אז איך עושים זאת, איך בונים הרצאה טובה?

בניית הרצאה טובה

להלן כמה עקרונות בסיסיים, המחולקים לפי שלבים, לצורך בניית הרצאה טובה אשר משיגה תוצאות:

שלב ראשון – המטרה

בשלב הראשון חשוב שתגדירו לעצמכם מהי מטרת ההרצאה, הרי לא סתם באתם להעביר את הזמן. לצורך הדוגמה מטרת ההרצאה יכולה להיות לצורך שכנוע של רכישת קרן פנסיה או הרצאה אשר מטרתה מניעת עישון או כל נושא אחר. רק כאשר תהיה לכם מטרה ברורה תוכלו להמשיך לבחור את המסרים ואת הדוגמאות והאמצעים בעזרתם תעבירו את אותם המסרים במהלך ההרצאה.

שלב שני – התאמה לקהל

עליכם להתאים את הרלוונטיות של המסרים לקהל עצמו. בעצם עליכם ליצור עניין בקרב הקהל ומעבר לנושא ההרצאה יש לחשוב כיצד תעבירו את המסרים בפניו. אם נחזור לדוגמת ההרצאה נגד עישון; נוכל לקיים את ההרצאה לקבוצות תלמידים בגיל ההתבגרות, כמו גם לאנשים מבוגרים. המסר הוא אותו המסר, העישון מזיק לבריאות. אך עבור כל קהל תשתמשו בדוגמאות הרלוונטיות להוויה שלו. ישנו שוני גדול בין תלמידים אשר חושבים שלעשן זה מגניב, לבין קהל מבוגר שאצלו כבר מדובר בהתמכרות. בכלל כל סגנון הדיבור צריך להתאים לקהל.

שלב שלישי – מסגרת זמן

קחו בחשבון את הזמן אשר עומד לרשותכם והיו מסודרים. חלקו את ההרצאה לראשי פרקים והיו מודעים למסרים שתרצו להעביר בכל פרק וכמה זמן נדרש לכך. המטרה היא לנצל את הזמן ביעילות ולהעביר את המסרים בצורה חדה ולא למרוח אותם על מנת למלא את זמן ההרצאה.

שלב רביעי – השגת קשב

אחד הדברים המאתגרים ביותר בהרצאות הוא לא בניית התוכן, אלא הרגע שבו אתם עומדים מול הקהל ומתחילים בהרצאה. חשוב לכם לקבל את תשומת לב הקהל ולא לשעמם או להרדים אותם. צריך לדעת כיצד לדבר, באיזה קצב, באיזו עצמה ובאיזו גישה על מנת לשמור על הקהל בהקשבה.

אם אתם רוצים להצליח להעביר הרצאות מוצלחות באמת, מוטב שתרכשו את הכלים הנכונים. באמצעות סדנאות והרצאות של אוריה בן טובים תוכלו לפתח את הכישורים הדרושים ולרכוש את הכלים הנכונים אשר יעזרו לכם בהרצאה אפקטיבית ועמידה מול קהל.

מה הלקוחות שלנו מספרים?
חברת נטלי
חברת נטלי
מומלץ

ברצוני להודות לך על ההרצאה בנושא "בניית כלים לעמידה מול קהל". תכני ההרצאה תאמו את ציפיותינו וקיבלו ציון גבוה במשובים. במיוחד בלטה היכולת שלך לזהות באופן מקצועי את הדגשים שיש לשפר ולמנף. 

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים